Švýcarsko vlakem
Cestovní Agentura Marketa Meier
Aletschbord 20
63914 Belalp
Švýcarsko

Email: info@svycarsko-vlakem.cz
Telefon z Čech: 0041 32 685 52 20
Telefon ve Švýcarsku: Natel 076 319 52 20

Navigace: [ přeskočit ]
swiss travel system

Kontakt:


Cestovní agentura Marketa Meier
Aletschbord 20
3914 Belalp
Švýcarsko

Telefon:
0041 76 319 52 20 - mobil

Úvodní stránka » O nás

O nás

Dobrý den,

jmenuji se Markéta Meier, jsem majitelkou cestovní agentury Švýcarsko vlakem a společně s manželem Christianem Meierem provozuji hotel Belalp ve Wallisu.

Jméno: Markéta Meier

Bydliště: Andermatt, Švýcarsko

Studium: hotelová škola Turnov (Česká Republika), hotelová škola Luzern (Švýcarsko), cestovní ruch "My Switzerland" Zürich (Švýcarsko)

Do Švýcarska jsem poprvé přijela v roce 1991. Původně jsem zde měla strávit pouze roční studijní stáž, ovšem postupem času jsem si Švýcarsko natolik oblíbila, že jsem se zde usadila.
Od začátku mého pobytu ve Švýcarsku jsem si zamilovala zdejší přírodu a časem poznala i kouzlo cestování švýcarským vlakovým systémem. Postupně jsem zde začala organizovat dovolenou pro moji rodinu i pro mé přátele, což mi pomohlo k získání cenných zkušeností a postřehů. Díky této několikaleté aktivitě jsem se v roce 2007 rozhodla pro založení vlastní cestovní agentury.
V hotelnictví podnikám již od roku 2012. Nejprve jsem s manželem po dobu 5 let provozovala hotel v Andermattu, nyní společně provozujeme hotel Belalp ve Walissu.

Moje činnost

Můj koníček plánovat cestování vlakem dříve pro rodinu a známé se postupem času rozvinul do rozsáhlé činnosti zahrnující organizování pobytů pro širokou klientelu. Vedle dovolené pro běžné turisty jsem zařizovala např.:

  • Ubytování a tlumočení pro štáb České televize.
  • Exkurzi učitelů a ředitelů českých základních a středních škol.
  • Skupinové pobyty s programem pro rodiny s dětmi.
  • Skupinové zájezdy, firemní pobyty.

Dále spolupracuji s paní Alenou Koukalovou, která zastupuje Švýcarskou centrálu cestovního ruchu www.MojeSvycarsko.com.

Od roku 2011 jezdí s mojí cestovní agenturou coby průvodce vlakových skupinových zájezdů Petr Čermák, železniční nadšenec a autor populárních švýcarských knižních bedekrů.

 

Náš team

  • Markéta Meier - majitelka cestovní agentury, průvodkyně
  • Zuzana Kohoutová - správce webu
  • Petr Čermák - průvodce, autor bedekrů "Švýcarsko křížem krážem železničním rájem" (2009) a "Švýcarsko pěšky a vlakem" (2012)
  • Pavlína Hladíková - finance

Přečtěte si
Nová fota v naší fotogalerii

Nahlédněte do naší nově aktualizované fotogalerie. Mrkněte i na video sestavené z momentek zachycených při putování Švýcarskem 2018 - video k nahlédnutí na našem facebooku;-).

Hotel Belalp s úchvatnými výhledy na největší alpský ledovec Aletsch, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází ve Švýcarském kantonu Wallis ve výšce 2.137 m n. m.

Historická budova hotelu, který provozuje Markéta Meier s manželem, spadá do období tzv. Belle Epoque tj. krásných a bezstarostných časů na přelomu 19. a 20. století. Horský hotel, který už 160 let píše dějiny alpské turistiky v této oblasti, je svědectvím mimořádného průkopnického ducha. Stal se oblíbenou destinací pro mladé i seniory, rodiny, skupiny, firemní semináře a svatební hostiny. Je to ideální lokalita pro načerpání síly a inspirace do dnešního zrychleného světa.

 

Markéta Meier a její splněný sen v cyklu dokumentů s názvem Babylon - dokumentární pořad České televize o lidech, kteří žijí jinde, než jsou jejich kořeny.

Česká televize natočila můj příběh do cyklu Babylon, který můžete shlédnout zde.


Švýcarsko vlakem - Vaše dovolená ve Švýcarsku jinak - Lyžovaní - Turistika - Ubytování - Welness               Realizace: Internetové poradenství